KONTAKT      BLOG

WALKING MEETINGS - SPOTKANIA W RUCHU W PRACY

26 sierpnia 2019

Spotkania służbowe są codzienną koniecznością i potrzebą biznesową. Potrzebujemy ich, aby być efektywnymi w pracy. Jednak tradycyjne zasiadane spotkania mają zły wpływ na nasze zdrowie i poziom energii dodając “siedzący” czas do i tak już siedzącego trybu życia.

 

Menadżerowie, szefowie projektów, finansiści, HRowcy, handlowcy, pracownicy call centre i wielu innych działów wcale nie muszą być skazani na wyłącznie siedzącą pracę. Rozwiązaniem mogą być SPOTKANIA W RUCHU (walking meetings). to świetny sposób na dodatkowy ruch w czasie pracy i tworzenie kultury organizacyjnej wspierającej aktywność fizyczną i wellbeing pracowników .

Najlepiej w formie spotkań w ruchu sprawdzają się spotkania w niewielkim gronie 2-4 osób, trwające 15-30 minut, o tematyce: dyskusje przed podjęciem decyzji, szukanie rozwiązań, burze mózgów, omawianie problemów, spotkania 1-na-1. Warto samemu przetestować, co działa najlepiej !

DLACZEGO WARTO ROBIĆ SPOTKANIA W RUCHU?

Organizując spotkania w ruchu dbamy o zdrowie swoje i współpracownikówi dodajemy sobie pozytywnej energii na resztę dnia. Jest to też bezpieczna forma ruchu dostępna praktycznie dla każdego.

Spotkania w ruchu poprawiają efektywność i produktywność. Dzięki zmianie otoczenia na mniej formalne i bardziej przyjazne poprawia się dynamika grupy, atmosfera i zwiększa otwartość uczestników. Naukowcy odkryli też, że poprawia się kreatywność, jakość proponowanych rozwiązać i ilość nowych, niestandardowych pomysłów. Dzięki odłączeniu się od biurowych rozpraszaczy (z konieczności), jak komputer, smartfon, czy "interesanci" poprawia się koncentracja, a nasza uwaga skupiona jest na temacie spotkania.

Spotkania w ruchu bez dodatkowego wysiłku i czasu zwiększają codzienną aktywność fizyczną pracowników. Poza realizacją zadań zawodowych dają znacznie więcej – długoterminowe korzyści zdrowotne: dla ciała, emocji i sprawności umysłu

Chodzenie poprawia kreatywność i produktywność pracowników. Spotkania w ruchu, jeżeli są dobrze przygotowane, są bardziej produktywne, niż spotkania tradycyjne. Raport American Psychological Assocciation, Give Your Ideas Some Legs: The Positive Effect of Walking on Creative Thinking,2014

Spotkania w ruchu zwiększają otwartość i szczerość pracowników znosząc bariery pracownik-przełożony oraz pomiędzy pracownikami. 

Spotkania w ruchu to praktyczny sposób na włączenie welleing pracowników do kultury organizacyjnej firmy.

Spotkania w ruchu są źródłem energii dla ciała i umysłu na resztę dnia w pracy i w domu. 

Harward Business Review przeprowadził badanie wśród 150 pracowników, którzy stosują spotkania w ruchu i ustalił, że o 5,25% częściej zgłaszają oni, że są kreatywni w pracy oraz o 8,5% częściej zgłaszają wysokie zaangażowanie i koncentrację na pracy.

ZNANI FANI SPOTKAŃ  RUCHU: Steve Jobs (Apple), MarkZuckerberg (Facebook) and Jack Dorsey (Twitter)

TUTAJ ZNAJDZIESZ PRZEWODNIK, JAK ZORGANIZOWAĆ SPOTKANIE W RUCHU.

© 2015 Be Well | Created by wronski desing